Kvasice | severák je fajn

Tož tak. Počasí dnes létání přálo. Konečně nade vší pochybnost pořádně fouklo.

Fučí už několikátý den a navíc, dnes je to bez deště. Dopoledne to teda bylo se sněhem, ale vždy jen na chvilku a jakmile se překulilo poledne, tak už jen jasno a krásně a větrno.

Na kopec jsem se dostal před třetí hodinou. Obloha jak namalovaná, foukalo skoro kolmo na svah, případně mírně zleva a co bylo nejdůležitější, foukalo tak, že bylo jasné, že to zrovna unese 100% balastu.

Tentokrát jsem Stinga složil hned nahoře vedle stohu a že ho na hranu donesu. Při skládání to ještě šlo, ale probít se se složeným letadlem na hranu bylo v tom větru vskutku náročné. Vichr mi i několikrát shodil z hlavy kšiltovku s kamerou – i když byla kšiltem dozadu.

Větroměřák nemám, ale na ten se stejně nelítá. Nicméně Holešov, a že je z kopce nad Kvasicema na přímý dohled, hlásil mezi 15.00-16.00 hod. vítr o síle 9 – 17 m/s. Takže létalo to bezvadně, výkruty, přemety, průlety … co hrdlo ráčilo. Pravda, trochu ta zima zalézala za nehty. Šak jsem tam zase tak dlouho nepobyl. 51 m 07 s letového času. Jo, stačilo to.

Závěrečných 15 minut jsem létal více méně v horní části louky, kde je to skoro rovina, ale i tak to pořád skvěle fungovalo. Kvasice jsou na dojezd ze Zlína ještě přístupnější než Olšina, tak se někdo hecněte a přijeďte. A jako snad na každém svahu, při slabých podmínkách jde létat skoro s čímkoliv a vrtule není potřeba vůbec nebo jen minimálně (netřeba se bát) a když to foukne jako dneska, tak je to super zábava!

video: severák

 

  • IMG_20200205_155225 (2)_res30
  • miniatura_text_full_res
This entry was posted in Svah. Bookmark the permalink.