Pod křídly ,,Velký Kosíř“

Kopec 442 m n.m. (mapa) a na něm 28 m vysoká rozhledna.

 

Kopec – rozhledna – a – Sírius s kamerou.

Fakt parádní místo na výlet. Dole v dědině ,,Čechy pod Kosířem“ je přehršel možností, co shlédnout a kam se vypravit … zámek s úžasnou zahradou (včetně dračí jeskyně), muzeum Z. a J. Svěrákových, muzeum kočárů, hasičské muzeum … to snad není ani v jednom dni ke shlédnutí … a když jo, tak z toho asi praskne hlava.

Rozhledna je na kopci nad vesnicí. Vede tam krásná cesta lesem po žluté turistické značce. Rozhledna má placený vstup. Symbolických 30 Kč za dospěláka. Na kase je k prodeji i jakési občerstvení. V domečku vedle rozhledny je ohniště s roštem. Z vesnice až na rozhlednu jsou to asi 3 km. Procházka fakt na pohodu.

Takže: kolem muzeí kočárů a hasičů jsem jen tak prošel a pořídil jen pár fotek z venku. Prošel jsem kolem kostela a napojil se na žlutou. Letadlo na zádech, taška přes rameno a tradá do kopce (kopečku).

Z mapy jsem věděl, že asi 400 m od rozhledny je něco jako pole. A bylo tam, jupííí. Nejdřív jsem vyběhl na rozhlednu, pokochal se výhledy a až potom … jsem šel obhlédnout okraj pole za lesem. Vypadalo to, že to punde. A šlo to.

Na vrcholu rozhledny se točila vrtulka anemometru. Dole na kase mi pán řekl, že to dnes ukazuje v rozmezí 16-18 km/h. Prý že je to moc, to že si nezalítám (hlídal mi letadlo, zatím co jsem se kochal na rozhledně). Tož, neměl pravdu. Zalítal jsem si vskutku parádně.

První let – kamerka vlevo dopředu, aby tam nebyl, nebo skoro nebyl vidět čumák letadla. Přistál jsem po 30 min letu.

Druhý let – kamerka otočená dozadu. Na výškovku to krásně ostří. A to byla ještě větší paráda, než první let. Točil jsem stoupáky s káňaty a jedno káně je i v záběru. Chvílemi to vypadalo, že si společně jen tak kroužíme … pohodáááá, kámošíííí. A chvílemi to vypadalo, že na mě nalétává a snaží se mě … třeba ,,zastrašit“? Co tím myslel nevím, ale naštěstí drápy do letadla nezaťal. Jednu chvíli jsme tam točili stoupák v šesti členné skupince. Kamera je na letadle napevno, takže co jsem natočil – či nenatočil, zjistím vždy až doma, když to nahraju do PC. Výsledný krátký sestřih je tady video – káně.

Když jsem se s letadlem dostatečně vyblbnul (došly obě baterky), tak jsem sbalil a hajdy dolů. Původně jsem si myslel, že odnesu věci do auta a vrátím se projít si zámecký park. Ale dopadla na mě únava, tak jsem se proploužil parkem i s těma krámama na zádech. Foťák se mi už vytahovat nechtělo, ale že bylo dobré světlo, tak jsem fotil mobilem – však na web je to OK.

Budete-li mít chuť na výlet a nebudete vědět kam, tak tohle místo doporučuji.


Pod křídly – youtube: video

Brouk – youtube: video

Čechy pod Kosířem – fotky: Rajče

Velký Kosíř – rozhledna fotky: Rajče

Rozhledna – youtube: video

 

  • Sirius a káně
  • web_IMG_20190517_142045 (2)
This entry was posted in Poletování jinde. Bookmark the permalink.

1 Response to Pod křídly ,,Velký Kosíř“

  1. babča Vti says:

    Moc pěknééé. Tam se už delší dobu chystám, ale zatím je to daleko,-)

Comments are closed.